14 Temmuz 2015 Salı

Ayvalık'ta bir Ayna

önünden geçip te aa burası işte dediğiniz ama nedense giremediğiniz mekanlar var mı sizinde? benim var; Cunda'daki Ayna Cafe&Restaurant'ta bunlardan bir tanesiydi.
Tiril tiril perdeleri, bembeyaz koltukları, mis gibi çiçek kokularıyla.
İçeri girer girmez bir huzur sarıveriyor içinizi, raflardaki zeytinlerin ve zeytinyağlarının etkisi büyük.
Hangi masaya oturduğunuz önemli değil, hepsi birbirinden güzel.
Nerdeyse tüm adalarda olduğu gibi Cunda adasındada kediler çok seviliyor, biz yemek yerlen içeri girip ona ayrılmış kaptan suyunu içen, bize belki sizle takılırım bakışları atıp, bizden aynı heyecanı göremeyip giden kedi gösterdi bize bunu.
Menu oldukça çeşitli; notta belirtildiği gibi herşey zeytinyağı ile mevsiminde pişiriliyor ve belli ki sevgi ile servis ediliyor.
Biz öğle vakti atıştırmalık ortaya bir şeyler alalım dedik; zeytinyağlı Enginar dolması tazecik yaprakları, deniz ürünleri güveç ise deniz kokusuyla geldi soframıza. Ardından enginarlı-karidesli erişte aldık- bana kalırsa sofranın yıldızı kendisi. karidesler dondurulmuştu ama kendileri dondurmuş gibi geldi bana, sanki o hazır çimçimlerden değildi. 
Ardından asma yaprağına sarılı sardalya ve sütte levrek istedik. 
Yerimiz kalsa menüde kalan diğerlerinide isterdik...
Tadı damağımızda ve sohbetlerimizde tüm günümüzde kaldı, Cunda'ya yolunuz düşerse mutlaka gidin, sakın kaçırmayın! Fiyatlara gelince; ortalamanın biraz üzerinde, damak tadınıza düşkünseniz değer...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder