4 Ocak 2014 Cumartesi

Jamie Oliver... ya da Jamie's Italian...


Evinde digitürk olan herkesin severek izlediği, ingiltere'ye yemek yapmayı öğreten adam olarak anılan, sempatik, pratik ve yaptığı yemeklerin görüntüsü ağız sulandıran Jamie Oliver bir sürü restorandan sonra nihayet İstanbul Zorlu Center'dada mekanını açtı. Jamie's italian. Benim gibi her programını severek izlemiş herkesin yapacağı gibi yılbaşını istanbul'da geçirmeyi fırsat bilip önceden( en az 1 hafta önce rezervasyon yaptırmak gerekli dediler) ayırttım yerimizi.
Mekan, bana göre çok hoş, enerjik ve mutlu bir mekan olmuş...
Yemekler ve servise gelince...
Bize servis yapacak görevli yeni başladığını söylemeseydi eğer, benden koca bir olmamış! gelirdi ama hoş gördüm ve gelmeyen salatamı çok ta önemsemeden diğer siparişlerimle yetindim.
8 kişi gittiğimiz akşam yemeğinde nerdeyse tüm ana yemekleri sipariş edeceğimizden başlangıç veya atıştırma kısmını çabuk atlayalım dedik ve sadece Kalamar tava ve Polenta cipsi istedik, tadına bakalım diye.
Kalamar güzeldi ama Polenta cips bi daha listeme giremez.
Sipariş'lerin bir kısmı önceden geldiğinden, Lazanya'nın tadına da baktım ve güzeldi. Tekrar yenebilir...Ancak 
aynı aileden gelen makarnalar olmamış! Ki italian denilince beklentide ona göre oluyor haliyle...Kuru ve bişeyleri eksikti ( bişeyler derken lezzeti eksik kalmış, ufak dokunuşlar yapılsa harika olabilirmiş), ki bunun benim hayal kırıklığımdı demesen yalan söylemiş olurum.Masada 2 farklı çeşit olması, eksikliğin şans olmadığını da gösterdi maalesef.
Benim jamie's Italian burger, güzeldi, lezzetli ve hafifti. Tekrar yerim zaten bayılırım burgere.
Cem'in istediği 'Rump Steak' güzeldi, lezzeti de, pişirmesi de tam kıvamındaydı yani gecenin yıldızı, masanın en iyi yemeği oydu diyebilirim.
Risotto zaten sevmem ama gelen risotto için orta karar dediler.
Genel olarak harika olmasa da tekrar şans verebileceğim ama çok çabuk kendini düzeltmesi gereken bir mekan olmuş. 
Fiyatlara gelince, bu tarz mekanlarda ne kadar ödersek ordada o kadar ödedik... Ne fazla ne eksik...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder